April, 22. Novi Pazar

Potrebno vreme za tekst:1 minuta, 12 Seconds

U Novom Pazaru počeo je da živi Emoracio tim kojeg čine mladi ljudi, stručnjaci iz različitih oblasti, koji žele da doprinesu boljitku zajednice u kojoj žive tako što će joj ponuditi svoje znanje i iskustvo.

Tog 22. aprila 2018. godine publici su se predstavili Rešad Hodžić, apsolvent psihologije i radni terapeut u Udruženju za pomoć osobama sa autizmom govori o autizmu, Irfan Kalic, apsolvent psihologije, koji je govorio o problemima narkomanije iznoseći dva iskustva i viziju za rešavanje problema, psiholog Muzafer Muric koji je kratko pričao o nasilju u školama, kao i potencijalnim načinima prevladavanja problema, i Alma Čolović master psiholog i Petar Jeknić, koji su pričali o stresu na nain suprotan uobičajenim idejama o “isključivanju” stresa iz života, kao prevenciji urušanju zdravlja.

Tribinu pod nazivom “Psiho-aktuelno” vodila je Azra Semsovic Hakic, a iz publike su tim podržavale Suada Hasanovic i Majda Salković koje će se uključiti nekom od tema na narednoj tribini koja će biti odrzana krajem maja.

Ovo je značajan dan kako za tim, tako i za Novi Pazar zato što je pokrenuta inicijativa koja predstavlja odraz svesti o potrebi vlastitog učešća u poboljšavanju uslova i kvaliteta života zajednice kojoj pripadamo, što smatramo dužnošću svih onih koji su osvestili sopstvenu ulogu u životu društva kojem pripadamo.

Fotografije sa tribine pogledajte na http://emoracio.edu.rs/april-22np/

4 komentara za naslov “April, 22. Novi Pazar

1. Ovo je pocetak odmotavanja klupka, a svakako vjetar u ledja za sledece ideje..
    Divno iskustvo i lijepo druzenje u izvanrednom ambijentu sa ljudima koji su nasa podrska i nasi prijatelji.. hvala svima koji su bili tu, hvala Emoracio timu.. 😉👏